Dlaczego i o czym ten blog

Zdecydowałam się na rozpoczęcie pisania tego bloga, bo sama jestem maniaczką zdrowego trybu życia, tak przynajmniej twierdzą moi znajomi. Gdy kupuję coś w sklepie, spędzam godziny na czytaniu etykiet z zawartością produktów. Przeglądam Internet, aby dowiedzieć się co warto jeść, co jest bogate w przeciwutleniacze, a co szkodzi i dlaczego. Regularnie uprawiam sport, głównie tenis i staram się tym zarażać innych, niestety z różnym powodzeniem, bo życie pokazuje, że większość ludzi ma trudności z ruszeniem się z fotela, szczególnie jeśli ma się to odbywać w miarę regularnie.

 

Wiedzy zebrałam już chyba całe tony, sporą część sama wypróbowałam. Więc przyszedł chyba czas by podzielić się nią trochę z innymi. Właśnie o tym ma być ten blog. Chcę napisać o tym, co warto zmienić w swoim życiu, aby , jak to w bajkach mówią, żyć długo i szczęśliwie.

Mimo starań w tym względzie nie ominęły mnie wielokrotne spotkania z lekarzami – jak widać taki los i trzeba to znosić z godnością. Ale nawet jeśli zdrowie człowiekowi nie dopisuje, to jest szansa, aby choć trochę pomóc sobie dobrą dietą i ruchem. Jeszcze nikomu to nie zaszkodziło. W każdym razie, będzie tu również trochę postów o leczeniu, medycynie oraz zabiegach, przez które sama miałam wątpliwą przyjemność przejść – ku przestrodze, a jednocześnie, mam nadzieję, ku pocieszeniu ;).

Czy dałam się kompletnie zwariować i zamiast żyć dla samego życia, żyję dla wiecznego poprawiania siebie bez radości i satysfakcji -chyba nie. W końcu we wszystkim trzeba zachować zdrowy umiar. Zdrowie psychiczne to przecież podstawa, bez niego nawet najpiękniejsze przeżycia wydadzą się wyprane z kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>